- Home
- IVD
- By Technology Types
- By Diseases Types
- By Product Types
- Research
- Resource
- Distributors
- Company
| Product Name | Anti-TIF1-gamma (TRIM33) Monoclonal Antibody |
| Catalog No. | RDMA-0251 |
| Description | Recognizes Transcription Intermediary Factor 1-gamma, a definitive biomarker for paraneoplastic dermatomyositis and adult-onset myositis profiling. |
| Category | Myositis |
| Host Species | Mouse |
| Clonality | Monoclonal |
| Isotype | IgG1 |
| Form | Liquid |
| Concentration | 1.9 mg/mL |
| Purity | >95% |
| Purification | Protein G |
| Buffer | 0.01M PBS |
| Preservative | 0.05% ProClin |
| Application | ELISA/CLIA |
| Matching Antigen | Recombinant TIF1g |
| Sensitivity | High |
| Specificity | No TIF1-a cross |
| CV (%) | <6% |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 36 Months |
| Stability | 8x Cycles |
| Titer | 1:700K |
| Protein Test | BCA |
| Endotoxin | <1.0 EU/mg |
For research use only, not for clinical use.
|
There is no product in your cart. |